«Галичанка» вибила фаворита Єврокубка та здобула путівку до 1/8 фіналу

22 лист. 2021 |

Не без валідолу: «Галичанка» пройшла далі з мінімальною різницею в один м’яч та завдяки незарахованому голу, що влетів у ворота львів’янок з фінальною сиреною. Воротар «Галичанки» навіть розплакалась. 

Після перемоги над «Ювентою» у домашньому матчі (27:22), львів’янки їхали до Словаччини з запасом +5. Запас невеличкий, проте надію вселяв. На виїзді «Галичанці» потрібно було не програти з різницею у 5-ть голів та більше. Точніше, допускалась й різниця у 5 голів за умови, що «галичанки» забили б у Словаччині більше, ніж зробили це словачки у Львові. Тобто у випадку програшу у 5 м’ячів нашим потрібно було закинути більше 22-х голів.
«Галичанка» розуміла: «Ювента» робитиме все, аби відігратись. Особливо це усвідомлював головний тренер «Галичанки» Віталій Андронов, який називав «Ювенту» одним із фаворитів на перемогу у Єврокубку.
А одна з гравчинь «Ювенти» Байчова у передматчевому інтерв’ю підкреслила:
 
5 голів у гандболі – це ніщо. Ми не позбавлені шансів. Я впевнена, ми зможемо відіграти дефіцит у 5 голів.
‘Сподівався на реванш й головний тренер «Ювенти» Ян Бенадік:
 
У нас перевага домашнього середовища. Деякі розділи матчу (у Львові) показали нам шлях до успіху. Якщо ми використаємо все це належним чином, шанси реальні.
І шанси таки дійсно були реальними, що засвідчив початок матчу.
Львів’янки могли відкрити рахунок ще на першій хвилині, однак не реалізували пенальті. Натомість господарі семиметровий забили – 1:0 (2-а хв.).
Лік голам «Галичанки» відкрила Мар’яна Маркевич на 3-й хв: 1:1.
Втім до 14-ої хвилини словачки влучили ще 6 разів, «Галичанка» – жодного: 7:1.
Другий гол львів’янки провели аж на 15-й хв. (забила капітан Тетяна Поляк): 7:2.
Але й словачки теж відповіли голом: 8:2.
А далі знову незабитий «галичанками» пенальті. Словачки тріумфують. Однак рано. Бо останню десятихвилинку першого тайму таки виграє «Галичанка»: 6 голів львів’янок проти 3-х голів словачок. У нас забили двічі Мар’яна Маркевич, двічі Тетяна Поляк, по разу Діана Дмитришин (пенальті) та Анастасія Мелекесцева.
На перерву команди йдуть за рахунку 11:8.
Чи варто пояснювати, з яким напруженням розпочався другий тайм?! Вболівальники, певно, таки скористались валідолом. А от команди ринулись в бій.
Гол Катерини Козак на першій хвилині тайму скорочує розрив: 11:9.
У наступну хвилину команди обмінюються м’ячами, у нас забиває Настя Мелекесцева: 12:10.
Та все ж до 12-ої хвилини тайму вправніші словачки, вони знову вириваються вперед на 4 м’ячі: 17:13. У «Галичанці» у цьому відрізку забили Діана Дмитришин (пенальті), Анастасія Мелекесцева та Марина Коновалова. Ще й сейв воротарки «Ювенти» Ірини Яблонської (до речі, ексворотарки ужгородських «Карпат») додає господарям впевненості.
Але й «Галичанка» не ликом шита. Голи Маркевич, Козак та Дмитришин наближають львів’янок впритул: 17:16.
Втім «Ювента» не хоче миритись з таким становищем. Словачки роблять ще один ривок і знову-таки йдуть у відрив. Безгольові сім хвилин для «Галичанки» і 4-и голи «Ювенти» роблять рахунок 21:16 (23-я хв.). Здається, ось-ось «Ювента» вирве ще один омріяний м’яч, а з ним й перемогу.
Гол Анастасії Мелекесцевої дозволяє дещо видихнути: 21:17. Проте ненадовго, на 25-й хв. забиває «Ювента»: 22:17.
А далі обидві команди отримують шанс у вигляді пенальті. «Галичанка» реалізує (Діана Дмитришин), «Ювента» – ні (браво воротарці львів’янок Вікторії Салтанюк. До слова, у Віки – 8 сейвів у цьому матчі).
Рахунок 22:18.
Останні хвилини. Тайм-аут «Ювенти». І дуже драматична розв’язка: спершу «Ювенті» не зараховують один гол через заступ. Відтак «Ювента» забиває ще раз, з фінальною сиреною. Воротарка «Галичанки» Вікторія Салтанюк витягує забитий м’яч і на колінах чекає рішення арбітрів. Гол не зараховують. Голкіпер у сльозах від емоцій та полегшення. Ридає не лише вона одна. Бачимо сльози й Мар’яни Маркевич.
Та, певно, найбільше сліз у «Ювенти», якій забракло лише одного м’яча.
Отож, у другому матчі «Ювента» перемогла з рахунком 22:18, проте цього не вистачило для подальшого проходження.
 

За сумою двох матчів 45:44 (27:22 та 18:22) в 1/8 фіналу відібралась «Галичанка».
23 листопада львів’янки дізнаються свого наступного суперника.