«Галичанці» у суді довелось захищати вихід до 1/8 Єврокубка

26 лист. 2021 |

Перемогу українок в 1/16 фіналу намагалась оскаржити словацька «Ювента»
Суперник «Галичанки» в 1/16 фіналу Єврокубка – словацький клуб «Ювента» подав протест на результат 2-го матчу, що відбувся минулої неділі.
Нагадаємо, словацькому клубу забракло 1 м’яча для виходу до 1/8 фіналу. Той необхідний для «Ювенти» м’яч таки залетів у ворота «Галичанки», однак під звуки фінальної сирени. Тому судді його не зарахували.
Відтак наступного дня, 22 листопада, після драматичного для «Ювенти» матчу був поданий протест.

«Ювента» стверджувала, що останній гол матчу мав бути зарахованим, оскільки був забитим до того, як пролунала фінальна сирена.
23 листопада гандбольний суд Європейської гандбольної федерації (надалі – ЄГФ) офіційно проінформував сторони (обидва клуби) про відкриття судового розгляду на підставі протесту. Клубам надійшла пропозиція надати заяву, якщо вважають за необхідне.
24 листопада «Галичанка» надіслала заяву, де вказала: гол відбувся вже після того, як пролунала сирена, а не в межах матчу, та надала докази – фото та відео моменту.
«Згідно з правилами ЄГФ (ст.9.1) гол зараховується, коли м’яч повністю перетнув лінію воріт», – йшлося у заяві клубу. – «А у цьому випадку, як видно з відео та зображення, м’яч потрапляє у ворота значно пізніше після сирени. Тому «Галичанка» просить гандбольний суд ЄГФ визнати протест неприйнятним і відхилити його, чи у випадку прийнятності протесту зробити висновок, що гол не був забитий у часові межі матчу”.
25 листопада відбувся суд. ЄГФ зазначила, що у Правилах, статті 64.2 і 64.3, йдеться про те, що:
– протести не допускаються щодо рішення суддів, якщо ці рішення відповідають правилам гри;
– рішення і дії суддів на ігровому майданчику, у тому числі засновані на рекомендаціях делегатів ЄГФ, є остаточними.
Отож, колегія, яка займалась вивченням справи, ретельно вивчила всі документи, у тому числі й відеозапис ситуації, і з’ясувала, що порушень зі сторони суддів не було – статей 64.2 і 64.3 було дотримано.
Рішення суду: відхилити протест «Ювенти» як неприйнятний.
Суд постановив: рішення судді матчу є фактичним та кінцевим. У «Ювенти» нема підстав для протесту, тому протест неприйнятний. Результат матчу підтверджено!
Додамо, що за подання протесту «Ювента» сплатила 1 тис євро. Правилами передбачено: якщо протест відхилено, ці кошти переходять до ЄГФ.
Підготувала Наталія Васьо
Фото — Євген Кравс