Гандбол – школярам Львівщини

9 черв. 2022 |

На Львівщині стартував унікальний спортивний проєкт – гандбол у кожну школу. Грі у гандбол наразі навчають вчителів фізичної культури, відтак передаватимуть знання й школярам. Такого масового навчання гандболу на Львівщині ще не було. 

На Львівщині стартував унікальний спортивний проєкт – гандбол у кожну школу. Грі у гандбол наразі навчають вчителів фізичної культури, відтак передаватимуть знання й школярам. Такого масового навчання гандболу на Львівщині ще не було. 

Захід ініціювали Львівська обласна федерація гандболу та її президент Роман Федишин разом з ексгравцями львівської команди з гандболу – СКА – Віктором Батялом та Андрієм Хім’яком.

Проєкт передбачає кілька етапів, у тому числі й майстер-класи від гравчинь львівської «Галичанки» – найтитулованішої команди українського гандболу.

 Перший етап вже завершено. У його межах Віктор Батяла та Андрій Хім’як передавали ази гандболу вчителям фізичної культури. Тренери побували у школах всіх районів Львова.

«Провели шість навчань – для кожного району окремо», – розповідає Віктор Батяла, який також є консультантом з фізичної культури Центру професійного розвитку педагогічних працівників міста Львова. – «Львів славиться своїми дорослими гандбольними клубами – жіночим – «Галичанка» і чоловічим СКА Львів, які виступають у чемпіонаті України найвищого рівня – у  Суперлізі.  Хороший розвиток й підліткового гандболу – у Львівському фаховому коледжі спорту, але там навчаються лише дівчатка-гандболістки – і більшість з них – з Львівської області, інших областей чи міст. А хочеться, щоб у Львові було якомога більше своїх вихованців та дитячих секцій. І якраз вчителі з фізкультури – потенційні тренери з цього чудового виду спорту.

Дякуємо Роману Федишину і обласній федерації гандболу за закупівлю необхідного інвентарю, у тому числі м’ячів, які ми подаруємо найактивнішим вчителям, які захочуть впроваджувати гандбол як варіативний модуль або ж відкрити секцію. Сподіваємося, ця ініціатива допоможе популяризувати гандбол на Львівщині».

“У школах є такий варіативний модуль як гандбол», – продовжує Андрій Хім’як. – « І через спрощені правила, а саме навчаючи грі у вуличний гандбол, ми показали вчителям фізичної культури, як можна дітям під час уроків в школі викладати гандбол. Також, якщо вчителі, крім викладання гандболу на уроках, захочуть з нового навчального року створити ще й секції з гандболу, ми всіляко допоможемо. Будемо спілкуватися з нашими знаними львівськими тренерами – Віталієм Надичем, Василем Козаром, Віталієм Андроновим, Тетяною Штефан та іншими щодо передачі досвіду початківцям-тренерам.

Спеціалісти є, підтримка від обласної федерації є, бажання є – сподіваємось, все складеться якнайкраще.

І безмежно дякуємо нашим захисникам, які боронять країну і дають змогу дітям рости і розвиватися. Віримо у нашу перемогу і міць наших Героїв!”

Підготувала Наталія Васьо