Десять “галичанок” продовжують підготовку до плей-офф відбору на чемпіонат світу

13 квіт. 2021 |

Сьогодні-завтра, 13-14-го квітня, збірна України зіграє товариські матчі зі збірною Білорусі у Мінському спорткомплексі ігрових видів спорту. Гравчині обох збірних готуються до плей-офф відбору на чемпіонат світу, де, нагадаємо, українські гандболістки зіграють зі Швецією, а їхні білоруські колеги – з Чорногорією.

Сьогодні-завтра, 13-14-го квітня, збірна України зіграє товариські матчі зі збірною Білорусі у Мінському спорткомплексі ігрових видів спорту. Гравчині обох збірних готуються до плей-офф відбору на чемпіонат світу, де, нагадаємо, українські гандболістки зіграють зі Швецією, а їхні білоруські колеги – з Чорногорією.

 У складі збірної України – десять гандболісток львівської «Галичанки»:  чинні гравчині –   воротарки Марія Гладун і Вікторія Салтанюк, польові гравці – Тетяна Поляк (капітан “Галичанки”), Мар’яна Маркевич, Анастасія Мелекесцева, Юлія Головко, а також «випускниці» львівської команди, які сьогодні представляють закордонні клуби: Наталія Савчин, Наталія Воловник, Леся Смолінг, Ірина Стельмах.

Усі дівчата, крім Юлії Головко, зараз знаходяться у Білорусі, а після повернення збірної до Києва до них приєднається й Головко.

На жаль, не зможуть зіграти за збірну через травму «галичанка» Діана Дмитришин, а через хворобу – ексгаличанка Наталя Стрюкова, які брали участь у попередньому кваліфікаційному етапі, що менше як місяць тому відбувся у Люксембурзі.

Додамо, що дебютує у збірній ще одна вихованка львівського гандболу –  Яна Борисевич, яка сьогодні  виступає у складі  «Львівської Політехніки ЛСФК». 

Склад збірної України (джерело Федерація гандболу України):

Воротарі:

 1. Марія Гладун («Галичанка», 1996 р.н.)
 2. Вікторія Салтанюк («Галичанка»,  2000)                    
 3. Єлизавета Воронько («Карпати» 1999)

Польові гравці:

 1. Ірина Павлик («Дніпрянка», 2000)
 2. Мар’яна Маркевич («Галичанка», 1998)
 3. Юлія Головко («Галичанка», 2000)
 4. Леся Смолінг («Стоіслав Кошалін», Польща, 1994)
 5. Анастасія Мелекесцева («Галичанка», 1998)
 6. Наталія Воловник («Стоіслав Кошалін», Польща, 1993)
 7. Наталія Савчин («Глорія 2018», Румунія, 1996)
 8. Тетяна Поляк («Галичанка», 1999)
 9. Ірина Стельмах («Астраханочка», Росія, 1993)
 10. Євгенія Левченко («Астраханочка», Росія, 1994)
 11. Яна Борисевич («Львівська Політехніка ЛФСК», 2002)
 12. Дарія Каганець («Реал», 1994)
 13. Вікторія Бельмас («Заглембє Любін», Польща 1993)
 14. Ольга Передерій («Мец», Франція 1994)

Головний тренер  – Борис Чижов

Тренер – Валерій Войналович

Тренер – Віктор Горбаха

Отож, у порівнянні зі складом, що грав на 1-му етапі кваліфікації, до списку додались лінійна Ольга Передерій, права крайня Євгенія Левченко та дебютантка розігруюча/півсередня Яна Борисевич. Також у складі Анастасія Мелекесцева і Дарія Каганець, які не брали участі у кваліфікаційному турнірі у Люксембурзі, однак проходили підготовку в лавах збірної на попередніх зборах.

 Натомість вибули Євгенія Когуч («Ювента», Словаччина) та травмовані Анна Дябло («Дніпрянка»), Владислава Бельмас («Варсовія», Польща), Ірина Компанієць («Ювента», Словаччина),  Діана Дмитришин («Галичанка»). Через хворобу не зможе допомогти команді Світлана Аксьонова («Реал») і Наталія Стрюкова («Гомель», Білорусь).

Контрольні матчі

Білорусь – Україна   

13 квітня початок – 17.00.

14 квітня початок – 12.00.

Плей-офф відбору на ЧС-2021

Україна – Швеція

17 квітня. Київ. Палац спорту (без глядачів) 17.00

Швеція – Україна

21 квітня. Лунд (Швеція). Початок – 19.10

Обидва поєдинки будуть показані у телетрансляціях!

Борис Чижов, головний тренер збірної України:

13-го та 14-го числа зіграємо два товариські матчі проти збірної Білорусі, 15 квітня зранку повернемось до Києва, а наступного дня проведемо тренування у Палаці спорту, 17 квітня – перший матч зі Швецією.

 Нам потрібно додавати у захисній грі: діяти компактно, дівчата мають жорстко зустрічати суперниць і допомагати одна одній, щоб не залишатись сам на сам з опоненткою. Необхідно впоратись зі швидким переходом шведок, звести до мінімуму кількість своїх втрат та реалізовувати моменти в атаці. Дівчата мають виявити максимум майстерності, адже кожна помилка буде каратися суперницями.

 Швеція – одна з найсильніших команд світу. Звичайно, хотілось би отримати іншого суперника, але нам випав такий жереб і ми будемо боротися та грати на перемогу. Впевнений, що дівчата покажуть те ж бажання та самовідданість, що були у збірної на іграх у Люксембурзі.

На основі матеріалів ФГУ