З Днем народження, наш президенте!

18 черв. 2020 |

Сьогодні, 18 червня, свій 51-й день народження святкує Роман Степанович Федишин – президент гандбольної “Галичанки” та очільник Федерації гандболу Львівської області. 

Сьогодні, 18 червня, свій 51-й день народження святкує Роман Степанович Федишин – президент гандбольної “Галичанки” та очільник Федерації гандболу Львівської області. 

Саме завдяки підтримці Романа Федишина потужно розвивається львівський гандбол. “Галичанка” Львів є найсильнішою командою України: цього року вшосте поспіль виборола чемпіонство у жіночій Суперлізі, вдруге здобула «золото» міжнародної Балтійської ліги, неодноразово виборювала Кубок та Суперкубок України і вже котрий сезон є єдиним представником України у жіночих гандбольних Єврокубках.  Жодній іншій львівській команді в ігрових видах спорту такого ще не вдавалося! Міцнішає гандбол не лише у Львові, але й в усій Україні. Адже найкращі гандболістки “Галичанки” постійно входять до складу збірних команд України – національної і молодіжної, та захищають честь нашої країни на найпрестижніших європейських і світових чемпіонатах.

Цікаво, що свого часу Роман Степанович й сам був гандболістом. З третього класу грав у гандбол. Отримав запрошення у юнацьку збірну України та у Київський спортивний інтернат, де навчався в 9-10 класах. З 1986 року навчався у Запорізькому індустріальному інституті. З 1981 р по 1989 рр. – служив в армії. Виступав за гандбольні команди майстрів СКА (Одеса) та СКА (Львів). 1989 року через травми завершив спортивну кар’єру та перевівся на навчання до Львівського торговельно-економічного інституту, який закінчив у 1993 році за спеціальністю “товарознавець”. В інституті брав активну участь у діяльності Студентського братства, у ВНЗ створив осередок студентського братства, був його співголовою.

Отож, спорт любив з дитинства й, розуміючи його важливість для суспільства, почав опікуватися гандболом. Але не гандболом єдиним. Для Романа Федишина є важливими підтримка усього спорту та культури і відповідальність за майбутнє країни. Тому він також сприяв втіленню у життя ряду ідей зі створення спортивних закладів (наприклад, комплексу водних видів спорту «Дельфін»), турнірів (кубки «Шувару» проводять з кількох видів спорту), відкриття спортивних майданчиків тощо.

Його компанія «Шувар» є також меценатом культурних, видавничих і мистецьких проєктів, серед яких підтримка театру ім. М.Заньковецької та дитячих мистецьких фестивалів. Компанія підтримує розвиток науки і освіти, співпрацюючи зі школами Львова та ВНЗ і також допомагає захисникам України, сиротам та усім, хто цього потребує. Надає благодійну допомогу на боротьбу з коронавірусом.

Так от, як ми вже розпочали розповідати, крім спортивної діяльності, Роман Степанович відомий й підприємницькою. Він є засновником групи компаній «Шувар».

«Шувар» – перший в Україні і наймасштабніший в Західному регіоні гуртовий ринок сільськогосподарської продукції, член Світової організації гуртових ринків. Українська компанія, що створила цивілізований ринок свіжої, якісної, безпечної та доступної за ціною сільськогосподарської продукції. Підприємство є лідером в Україні в організації управління ринку сільгосппродукції. А сам Роман Степанович сьогодні є Головою асоціації гуртових ринків сільськогосподарської продукції України та вдруге обраний Президентом Фонду Центральноєвропейської ініціативи гуртових ринків. 

За свою діяльність  нагороджувався грамотами і дипломами міністрів, Золотою медаллю “Лідер національного бізнесу”, орденом Знак Пошани Міністерства АПК та іншими відзнаками.

Також Роман Степанович є громадсько-політичним діячем. Тричі обирався депутатом Львівської міської ради.

За вагомий внесок у розвиток спорту нагороджений почесною грамотою Львівської обласної держадміністрації. А за вагомий особистий внесок у розбудову української державності, плідну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю указом Президента України №229/2019 відзначений державною нагородою України – орденом «За заслуги» III ступеня. 

Отож, як бачимо, народинник –  видатна особистість, багатогранна діяльність якого приносить справжню користь і спорту, і суспільству.

Шановний Романе Степановичу, щиросердно вітаємо вас з днем народження. Зичимо здоров’я, оптимізму, реалізації ідей і задуманих планів, щастя і Божої опіки.  Дякуємо за все, що Ви робите для нашої команди, Ви наш батько — мудрий, надійний і розважливий. Ми Вас любимо, цінуємо, поважаємо. Зі святом!

Ваша “Галичанка”.