Капітан збірної України Леся СМОЛІНГ: «Потрібно боротися!»

31 бер. 2021 |

Про боротьбу нещодавню та майбутню, нелегкі будні української збірної та про крутих гандболісток розповіла співкапітан Леся Смолінг

Про боротьбу нещодавню та майбутню, нелегкі будні української збірної та про крутих гандболісток розповіла співкапітан Леся Смолінг

27-річна гравчиня титул капітана приміряла нещодавно (разом з Іриною Компанієць зі словацької «Ювенти»), тимчасово замінивши на цій посаді поки що відсутню Ольгу Передерій. Смолінг – одна з найдосвідченіших в українському гандболі: найкраща гравчиня (MVP) української суперліги сезону-2016/2017, неодноразова чемпіонка України та півфіналістка європейського Кубка Виклику у складі львівської «Галичанки», чемпіонка Білорусі, зараз виступає за польську команду «Стоїслав Кошалін». Окрім того, дівчина стала найкращою снайперкою збірної України у кваліфікації до чемпіонату світу 2021-го року: на її рахунку 23 закинуті м’ячі у 3-ох матчах.

Нагадаємо, що 10 днів тому збірна України пробилася до плей-офф відбору на чемпіонат світу. Після стартової поразки Словаччині (28:31), українські гандболістки здолали збірну Люксембургу (28:21), відтак –  збірну Ізраїлю (31:24) та з другого місця у своїй групі вийшли до плей-офф.

«Словаччину потрібно було обігрувати»
– Щодо Словаччини вже зараз, проаналізувавши все на холодну голову, я не змінила думки, яку висловила відразу після гри, – розпочала аналіз виступу збірної України Леся Смолінг. – Вважаю, що Словаччину можна та треба було обігрувати. Так, це ні на що би не вплинуло в підсумку – ми так само вийшли би в плей-оф, просто з 1-го місця. Але Словаччина – це та команда, яка нам до снаги. Не вистачило ігрової практики та досвіду таких матчів, оскільки збірна півтора року не збиралася, до того ж – новий склад. І ми не мали жодних товариських ігор і спарингів перед цією грою, чого не скажеш про Словаччину, вони грали в листопаді. А ще нам бракнуло виваженості та холоднокровності  у цьому матчі.

«Завдання-мінімум виконане, рухаємося далі»
– Перед зустрічами з Ізраїлем і Люксембургом, ми добре розуміли всю відповідальність цих ігор, знали, що обов’язково потрібно перемагати, щоби проходити далі. Ці команди в принципі нижчі за класом від нас, але вони боролися, прагнули перемоги, особливо Люксембург, який виступав удома та хотів показати якнайкращу гру.
Нам не все вдавалося, десь зіграли нерви, ігри вийшли не спокійними, а більше емоційними. Однак ми виграли – і це головне.  Завдання-мінімум виконане, потрібно рухатися далі.
Як я вже згадувала, в цих матчах ми грали повністю оновленою командою. Не змогли приїхати багато досвідчених гравців, сподіваюся, що наступного етапу вони вже всі приєднаються, тому що це значно важливіші ігри та значно сильніший суперник.

«У нас вийшла класна команда»
– Зараз для всіх дівчат, які вперше виступили за збірну, дуже емоційний момент. Тому що грати за збірну завжди важко – не важливо, проти якої команди. Адже це велика відповідальність за результат, не лише власний, ти розумієш, що представляєш країну. Особливо важко молодим дівчатам, але вони – молодці. Всі дівчата дуже хороші, переживали за ігри, підтримували одна одну. Кожна з них, яка виходила на майданчик, викладалася на повну, старалася, робила все, що могла. Запитань стосовно самовіддачі немає абсолютно ні до кого, всі молодці, в нас вийшла класна команда в кінцевому результаті.

«Поляк дуже крута»
– Із 16-ти збірниць десятеро – «галичанки»: хтось зараз виступає у складі львів’янок, інші вже перебралися у закордонні клуби. Мені приємно зустрітися з дівчатами з першої команди, з якою мене пов’язують найтепліші спогади. Найбільше тішилася зустрічі з Наталею Савчин, вона лише нещодавно та вперше змінила команду. Цікаво особисто почути про всі її емоції, переживання, про її команду, як вона, що у неї нового.
А ще мене дуже приємно здивувала чинний капітан «Галичанки» Таня Поляк, її активність, позитивний характер, налаштування на ігри, що сильно вплинуло на всю команду. Вона насправді дуже крута.
У принципі всі дівчата – великі молодці, видно, що вони дуже хотіли показати себе та допомогти команді. Хтось отримав більше ігрової практики, хтось – менше, але можу сказати однозначно: всі, хто виходили на майданчик, намагалися віддати все та зробити якомога більше для позитивного результату.

«Швеція – суперник дуже непростий»
На плей-оф, що є завершальною стадією відбору, нам випав далеко не найлегший жереб, швидше навпаки, Швеція – одна з найсильніших команд у Європі. Потрібно, щоби на квітневий збір приїхали всі ті дівчата, які зараз не змогли зіграти, щоби всі відновилися після травм, і ми в повній бойовій готовності підійшли до цих ігор. Так, нам доведеться нелегко, суперник дуже непростий, але потрібно боротися, показувати найкращу гру та доводити на практиці, що ми можемо змагатися з такими командами.

Наталія ВАСЬО, Всеукраїнська газета “Спортивка”

Фото – Федерація гандболу України