Президент «Галичанки» Роман Федишин: Наша мета – фінал Єврокубка

24 січ. 2021 |

Львівська «Галичанка» подарувала справжнє свято поціновувачам гандболу в Україні, пробившись минулого вікенду в ¼ Єврокубка. Нагадаємо, що наші гандболістки в 1/8 турніру двічі перемогли команду свого екстренера Василя Козара – «Вікторію-Берестьє» і вже навіть отримали наступного суперника, якого визначило жеребкування. В ¼ фіналу «Галичанка» зустрінеться з іспанським клубом “Атлетіко Гуардес».

Львівська «Галичанка» подарувала справжнє свято поціновувачам гандболу в Україні, пробившись минулого вікенду в ¼ Єврокубка. Нагадаємо, що наші гандболістки в 1/8 турніру двічі перемогли команду свого екстренера Василя Козара – «Вікторію-Берестьє» і вже навіть отримали наступного суперника, якого визначило жеребкування. В ¼ фіналу «Галичанка» зустрінеться з іспанським клубом “Атлетіко Гуардес».

Про те, чи пощастило з жеребом та про завдання «Галичанки» на наступний етап Єврокубка розповів «Спортивці»  президент клубу та очільник Федерації гандболу Львівської області Роман Федишин.

– Романе Степановичу, як президент «Галичанки» ви були присутні на єврокубкових іграх 1/8 фіналу, що відбулися у Львові. Зізнайтеся, дуже хвилювалися?

–  Звичайно. Гра – це завжди підсумок. Тренуватися можна багато, однак без гри, без відповідальної гри з серйозним суперником, ти не розумієш наскільки успішно це робиш. Ми всі разом працюємо на результат, задля розвитку команди і розвитку гандболу в Україні. А ще для того, щоб дарувати вболівальникам емоції, приємне хвилювання  – для цього і є гра.

– Перший матч 1/8 Єврокубка «охрестили» валідольним: програючи після 1-го тайму 4 мячі, «Галичанка» у підсумку зуміла відігратися і навіть забезпечити собі гандикап у 6 мячів. Як проаналізуєте гру своїх підопічних у тому матчі?

– Я сказав би так: 1/8 складалася з двох матчів, тобто чотирьох таймів. Ми програли лише у першому таймі, у трьох наступних впевнено перемогли. І перший тайм, в якому ми поступилися (14:18), це якраз наслідок відсутності для нас потрібної кількості ігор хорошого рівня. В Україні, на жаль, мало рівносильних «Галичанці» суперників.  Отож нам бракує ігор, в яких можна загартовуватися. Ще й цього сезону через карантинні реалії ми не заграли у Балтійській лізі, яка нас дуже серйозно виручала, даючи необхідну  кількість якісних ігор. От і вийшов отакий перший тайм.  Дівчата дуже хотіли, старалися, працювали  на високих швидкостях, але далася взнаки якраз відсутність практики з хорошими суперниками і ми отримали мінус 4.

У другому таймі дуже добре спрацювали тренери, змінили систему захисту, дівчатам були переорієнтовані завдання і, як наслідок, другий тайм зіграли плюс 10. Це дуже добре, коли дівчата по ходу матчу можуть змінювати свою гру. Тішить, що проявили себе лідери, а на воротах дуже добре відстояла Марія Гладун. А ще хотів би розповісти про нашу Катерину Козак.  Про це, мабуть, не всі знають, однак те, що зробила вона –  це вчинок! Катерина праворука, але отримала дуже серйозну травму, була прооперована і поки що  правою рукою кидати не може.  Її за короткий термін (з липня) навчили кидати лівою рукою і ось зараз, на Єврокубку, вона забивала голи! Уявіть, праворука від природи людина зіграла як досвідчений шульга. Ми сподіваємося, що невдовзі й з правою рукою все буде гаразд і ми матимемо універсального гравця, який майстерно грає двома руками.

– У другому матчі очікувалася ще затятіша боротьба суперниць, однак, на подив, було значно спокійніше, ніж у першому матчі, і все під диктовку «Галичанки»

– Наші гравці  чітко виконали вказівку тренера. Було видно, як то кажуть в ігровиків, що «сушили» гру: команда нікуди не летіла, намагалася менше помилятися. Можливо, в сенсі видовищності гра й не була настільки цікавою для глядачів, як перша, однак «Галичанка» зіграла дуже професійно, заволоділа ініціативою і перемогла з хорошою перевагою.

Також  у другому таймі себе дуже добре проявила наша молодь, яка вийшла з бажанням грати,  не знітилася. Деяких й видаляли одразу, бо це їхнє бажання грати аж бурлило, разом з ними (сміється). Те, як виходить молодь,  характеризує атмосферу у команді.  Молодь не перелякана, що зі старшими вийшла,  а навпаки хоче грати, себе показати, розкривається. Не завжди все виходить, але бажання та атмосфера прекрасні. Тому ці ігри показали те, що відбувається в Галичанці, показали те,  що ми на правильному шляху і те, що є запас – кожен з гравців ще може додавати й додавати.

– Родзинкою цих ігор стало ще й те, що суперниць очолював екстренер «Галичанки» Василь Козар. За Вашими спостереженнями, як воно було «галичанкам» грати проти свого багаторічного наставника?

– Василь Миколайович провів з нашими дівчатами дуже багато часу: спершу у спортивному училищі, відтак – у «Галичанці». Він для них авторитетна людина і, звичайно, що вони  хотіли показати себе і довести, що ще більш виросли, стали кращими. І психологічно це було хороше випробування. Та й для вболівальників також, думаю, цей поєдинок був цікавий ще й з огляду на дуель тренерів, підходів тощо. Це все емоції – те, задля чого існує спорт.

– Як Вам, до речі, нова команда Козара?

– З Брестом ми зустрічалися раніше у Балтійській лізі, ще до того, як за цю команду узявся Василь Миколайович.  І про нинішню команду Бреста без Василя Миколайовича не можна говорити. Відчувається величезний  вплив Козара на неї. Це дуже шанована професійна людина і де б він не був, він доводить свою професійність. Як кажуть наші колеги у Білорусі,  Василь Миколайович зробив переворот у їхньому чемпіонаті. Вікторіанки зараз серед лідерів у турнірній таблиці (посідають 1-3 місця: у перших трьох команд однакова кількість очок), обігрували такі серйозні команди як БНТУ і Гомель, які, до речі, є нашими затятими суперниками у Балтійській лізі.

Сьогодні Берестьє – це дуже хороша команда, з досвідченими гравцями (вік гравців значно вищий від наших дівчат: є гравці 27-28 років, поза 30 років), серед яких троє збірниць Білорусі. Це хороша команда європейського рівня. Ми перемогли неслабкого суперника.

– Ще сильніший суперник випав «Галичанці» в ¼ фіналу. Що скажете про такий жереб?

– З жеребкуванням нам не пощастило. Ми гратимемо з іспанською командою “Атлетіко Гуардес», а в іспанок надзвичайно сильний чемпіонат.  У півфіналі також ймовірніше будуть іспанки: туди кваліфікується переможець пари «Малага» (Іспанія) – «ПАОК» (Греція). Малага узагалі дуже потужна команда, чинний володар Кубка та Суперкубка Іспанії. Суперник дуже непростий, але будемо грати.

 – Завдання на чвертьфінал для «Галичанки», так розумію, проходити у півфінал Єврокубка?

– Нас  зараз чекають хороші ігри у чемпіонаті України – з миколаївським «Реалом» (ігри відбулися цього вікенду – прим.авт.) та ужгородськими «Карпатами». Думаю, до ¼ Єврокубку ми будемо готові. Хочу нам всім,  вболівальникам, побажати зіграти цього року у фіналі Єврокубка. Нижчого завдання ми не ставимо.

Розмовляла Наталія Васьо, спеціально для Всеукраїнської газети “Спортивка”

ФОТО – ЄВГЕН КРАВС