Чемпіон України зіграє в жіночій Суперлізі Польщі. Зміниться і формат ігор

26 лип. 2022 |

З сезону 2022/2023 у жіночій Суперлізі Польщі відбудуться значні зміни. Під час спільної конференції Міністерства спорту і туризму, Федерації гандболу Польщі та ТОВ «Суперліга» було оголошено, що до турніру долучаються дві нові команди: чемпіон України – «Галичанка» (Львів) і «КПР Рух Хожув». Зміниться і система розіграшу. Після завершення основної фази ліга буде поділена на першість і групу на виліт.

З сезону 2022/2023 у жіночій Суперлізі Польщі відбудуться значні зміни. Під час спільної конференції Міністерства спорту і туризму, Федерації гандболу Польщі та ТОВ «Суперліга» було оголошено, що до турніру долучаються дві нові команди: чемпіон України – «Галичанка» (Львів) і «КПР Рух Хожув». Зміниться і система розіграшу. Після завершення основної фази ліга буде поділена на першість і групу на виліт.


У навчально-відпочинковому центрі Marecki відбулася прес-конференція, під час якої було озвучено інформацію про ключові зміни, які відбудуться у змаганнях жіночої Суперліги Польщі – PGNiG з наступного сезону. У конференції взяли участь: Міністр спорту і туризму – Каміл Бортнічук, Президент Асоціації гандболу Польщі – Генрік Щепаньскі, Президент Superliga sp.z o.O. – Пьотр Чити, Президент «Галичанки» Львів – Роман Федишин, перший секретар Посольства України в Польщі Максим Музичко та мер міста Маркі Яцек Орич.
Команда «Галичанка» Львів гратиме у жіночій Суперлізі PGNiG
Приєднання до PGNiG Super League of Women “Галичанки” є ще одним кроком польсько-української солідарності. Після війни жіноча гандбольна ліга в Україні була припинена. Львівський клуб, бажаючи зберегти команду та зберегти безперервність у грі, звернувся до польських інституцій із проханням приєднатися до жіночої Суперліги PGNiG. До всього процесу було залучено Міністерство спорту і туризму.

Варто оцінити відкритість Федерації гандболу Польщі та жіночої Суперліги PGNiG, а також ставлення польських клубів, які одностайно та позитивно підтримали розширення турніру. Війна не закінчилася, російська агресія проти України триває, і сьогодні в Польщі ми показуємо, що діалог та інтеграція – це шлях до розвитку та кращого майбутнього. Я переконаний, що в ці складні часи дух чесної гри та традиційної польської гостинності змусять нас стати свідками великих спортивних емоцій, а також красивих міжособистісних жестів. Я глибоко вірю, що можливість змагань польських команд з українською командою позитивно вплине на спортивний рівень і привабливість ігор жіночої Суперліги PGNiG. Я задоволений змінами на найвищому рівні жіночих гандбольних ігор у Польщі та переконаний, що PGNiG Superliga Women у сезоні 2022/2023 буде цікавим видовищем, за яким з нетерпінням спостерігатимуть вболівальники та глядачі, – сказав Каміль Бортнічук, міністр Спорт і туризм.

PGNiG Superliga Women розширено до 10 команд
З сезону 2022/2023 кількість команд, які беруть участь у жіночій Суперлізі PGNiG, буде збільшено з 8 до 10 команд. Окрім чемпіонів України, до турніру приєднається КПР Рух Хожув, який посідає 2-е місце в Чемпіонаті 1-ї жіночої ліги та повертається у вищий клас через рік після вильоту. Раніше підвищувався MKS PR URBIS Gniezno.

Щодо спортивного аспекту, я переконаний, що це рішення має лише позитивні наслідки. «Галичанка» — солідний і титулований клуб, який, безумовно, ще більше підніме рівень наших ігор. Змагання з польськими клубами будуть цікавими для вболівальників і на користь наших команд, – каже Генрик Щепаньскі, президент Гандбольної асоціації Польщі. Більше того, ми просто по-людськи раді, що змогли допомогти у цей важкий для України час. Спорт завжди має об’єднувати, а не роз’єднувати, – додає він.

Зміна формату ігор
У зв’язку з розширенням жіночої суперліги PGNiG зміниться і система турніру. Перша частина сезону пройде за рівною системою. Команди зіграють домашній матч і матч-відповідь на виїзді. Тоді таблиця буде поділена на чемпіонську групу, до якої увійдуть шість кращих команд, і групу-вильоту, до якої увійдуть команди, які посіли 7-10 місця після першої частини сезону. Після розподілу на групи команди також змагатимуться за системою матч-реванш.

 У травні ми оголосили про готовність розширити ігри жіночої Суперліги PGNiG. Ми вітаємо в нашій групі два нових клуби, серед яких українська “Галичанка” Львів. Усі клуби жіночої Суперліги PGNiG одноголосно вирішили розширити лігу та прийняти чемпіонок України. Переконаний, що зміни, в тому числі новий формат ігор, зроблять змагання ще більш привабливими. Я дуже вражений професіоналізмом і відданістю представників «Галичанки». З самого початку наші переговори були надзвичайно професійними, і клуб, незважаючи на короткий час, пройшов повну процедуру ліцензування, – каже Пьотр Належити, президент Superligi sp. Z o. O.
Вихід «Галичанки» у польську лігу також є шансом для українських уболівальників підвищити інтерес до жіночої Суперліги PGNiG. Тим більше, що останніми роками львівська команда домінувала на українських майданчиках і створила солідний і впізнаваний бренд у країні. «Галичанка» виграла 8 титулів чемпіона України поспіль. Також команда успішно виступає в Єврокубках, де в минулому сезоні дійшла до півфіналу Кубка Європи ЄГФ. Тож виступи львів’янок у жіночій Суперлізі PGNiG мають сприяти підвищенню рівня спортивної боротьби. Це також чудова можливість показати нових гравців.

Насамперед ми хочемо подякувати нашим польським друзям, спортивній спільноті в особі міністра, президента Федерації гандболу Польщі та президента Суперліги за підтримку під час війни, за те що ми змогли зробити за такий короткий час і дозволили «Галичанці» взяти участь у жіночій Суперлізі PGNiG. Дякуємо меру міста Марок та всьому польському народу. Ми захоплювалися рівнем команд жіночої Суперліги PGNiG зі сторони. Тепер ми маємо можливість безпосередньо побачити надзвичайно високий рівень організації, управління та співпраці в Суперлізі.
«Галичанка» є восьмиразовою чемпіонкою України, п’ятиразовою володаркою Кубка та Суперкубка України та півфіналісткою Кубка ЄГФ. Гравці нашого клубу складають основу збірної України. Впевнені, що «Галичанка» додасть спортивного духу та зацікавить як польських уболівальників, так і українських уболівальників, у тому числі тих, хто живе в Польщі. Щиро запрошуємо підтримати «Галичанку» на домашній арені в Марках та перед телевізорами, – каже президент «Галичанки» Львів Роман Федишин.

Новий клуб жіночої суперліги PGNiG проводитиме свої ігри в Освітньо-відпочинковому центрі в Марках поблизу Варшави. Сучасний зал розрахований на 760 місць і має повне технічне забезпечення. Перші домашні ігри заплановані на вересень.
Матчі «Галичанки» в Марках стануть неабиякою атракцією для всіх мешканців, у тому числі й громадян України, яких, за нашими оцінками, близько 5 тисяч. Комплекс був збудований менш ніж 3 роки тому. При будівництві об’єкт мав бути максимально універсальним для спортивних дисциплін. Спортивний зал, де будуть проходити матчі, був пристосований для змагань на найвищому рівні гандбольних ігор. Тоді це була мрія, а сьогодні ці мрії збуваються, і ми зможемо приймати в Марках команди жіночої Суперліги PGNiG. Тримаємо кулаки за «Галичанку», будемо вболівати, а тепер запрошую всіх на матчі в Марках, – сказав Яцек Орих, мер міста Марки.

Матчі жіночої Суперліги PGNiG транслюватимуться на TVP Sport, www.tvpsport.pl і в мобільному додатку. TVP Sport покаже по одному з найцікавіших матчів із кожної серії жіночої Суперліги PGNiG. Інші зустрічі можна дивитися на інтернет-телебаченні Emocje.TV.
_________________
Суперліга Сп. z o.o. – це організація, яка керує найвищою гандбольною лігою Польщі – PGNiG Superliga та PGNiG Superliga Women, відповідальна за проведення ігор, продаж прав на медіа та права на централізований маркетинг.

_________________

Mistrz Ukrainy zagra w PGNiG Superlidze Kobiet. Zmieni się też format rozgrywek

Od sezonu 2022/2023 w PGNiG Superlidze Kobiet dojdzie do istotnych zmian. Podczas wspólnej konferencji Ministerstwa Sportu i Turystyki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Superligi sp. z o. o. poinformowano o dołączeniu do rozgrywek dwóch nowych drużyn: mistrzyń Ukrainy, Galychanki Lwów oraz KPR Ruchu Chorzów. Zmieni się również system rozgrywek. Po rozegraniu fazy zasadniczej, liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. 

W Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o kluczowych zmianach, do których dojdzie w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet już od najbliższego sezonu. W konferencji wzięli udział: Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Henryk Szczepański, Prezes Superligi sp. z o. o. – Piotr Należyty, Prezes Galychanki Lwów – Roman Fedyshyn, pierwszy sekretarz Ambasady Ukraińskiej w Polsce – Maksym Muzyczko oraz Burmistrz Miasta Marki – Jacek Orych. 

Drużyna Galychanki Lwów zagra w PGNiG Superlidze Kobiet 

Dołączenie do PGNiG Superligi Kobiet Galychanki to kolejny krok pokazujący polsko-ukraińską solidarność. W obliczu wojny rozgrywki kobiecej ligi piłki ręcznej w Ukrainie zostały zawieszone. Klub ze Lwowa, chcąc utrzymać drużynę i zachować ciągłość w grze, zwrócił się do polskich instytucji z prośbą o akces do gry w PGNiG Superlidze Kobiet. W całość procesu zaangażowało się Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Warto docenić otwartość władz Związku Piłki Ręcznej w Polsce i PGNiG Superligi Kobiet, a także postawę polskich klubów, które jednogłośnie i pozytywnie opowiedziały się za powiększeniem rozgrywek. Wojna się nie skończyła, agresja rosyjska na Ukrainę cały czas trwa, a my dzisiaj w Polsce pokazujemy, że drogą do rozwoju i lepszej przyszłości jest dialog i integracja. Jestem przekonany, że w tych wymagających czasach, duch gry fair play oraz tradycyjna polska gościnność sprawią, że będziemy świadkami wielkich sportowych emocji, ale też pięknych gestów międzyludzkich. Wierzę głęboko, że możliwość rywalizacji polskich zespołów z drużyną z Ukrainy, będzie miała pozytywny wpływ na poziom sportowy i atrakcyjność rozgrywek PGNiGSuperligi Kobiet. Cieszą mnie zmiany na najwyższym szczeblu rozgrywek kobiecej piłki ręcznej w Polsce i jestem przekonany, że PGNiG Superliga Kobiet w sezonie 2022/2023 będzie ciekawym widowiskiem, chętnie oglądanym przez kibiców i widzów – powiedział Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki.

PGNiG Superliga Kobiet powiększona do 10 zespołów

Od sezonu 2022/2023 liczba drużyn występujących w PGNiG Superlidze Kobiet zostanie zwiększona z 8 do 10 zespołów. Do rozgrywek, oprócz mistrzyń Ukrainy, dołączy KPR Ruch Chorzów, który zajął 2. miejsce w Turnieju Mistrzyń I Ligi Kobiet i po roku od spadku wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Wcześniej awans uzyskał MKS PR URBIS Gniezno. 

–  Jeśli chodzi o aspekt sportowy to jestem przekonany, że ta decyzja niesie za sobą same pozytywy. Galychanka to solidny i utytułowany klub, który z pewnością jeszcze bardziej podniesie poziom naszych rozgrywek. Rywalizacja z polskimi klubami będzie ciekawa dla kibica i z korzyścią dla naszych zespołów – mówi Henryk Szczepański, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Ponadto, tak zwyczajnie, po ludzku cieszymy się, że w tym trudnym dla Ukrainy czasie mogliśmy pomóc. Sport zawsze powinien łączyć a nie dzielić – dodaje. 

Zmiana formatu rozgrywek 

W związku z powiększeniem PGNiG Superligi Kobiet, zmianie ulegnie również system rozgrywek. Pierwsza część sezonu zostanie rozegrana w systemie każdy z każdym. Drużyny rozegrają mecz u siebie i rewanż na wyjeździe. Następnie tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską, w której znajdzie się pierwszych sześć zespołów oraz grupę spadkową, w której znajdą się drużyny z miejsc 7-10 po pierwszej części sezonu. Po podziale na grupy, zespoły rywalizować będą również w systemie mecz i rewanż.  

 W maju zapowiedzieliśmy gotowość do powiększenia rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet. Udało się to wcześniej. Witamy w naszym gronie dwa nowe kluby, w tym ukraińską Galychankę Lwów. Wszystkie kluby PGNiG Superligi Kobiet jednogłośnie podjęły decyzję o powiększeniu ligi i przyjęciu mistrzyń Ukrainy. Jestem przekonany, że zmiany, w tym nowy format rozgrywek, w jeszcze większym stopniu wpłyną na atrakcyjność rywalizacji. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania przedstawicieli Galychanki. Od początku nasze rozmowy były niezwykle profesjonalne, a klub, mimo krótkiego czasu, przeszedł pełne postępowanie licencyjne – mówi Piotr Należyty, Prezes Superligi sp. z o. o.

Dołączenie Galychanki do najwyższej klasy rozgrywkowej to również szansa na wzrost zainteresowania PGNiG Superligą Kobiet wśród ukraińskich kibiców. Tym bardziej, że lwowski zespół w ostatnich latach dominował na ukraińskich parkietach i wypracował sobie w kraju solidną i rozpoznawalną markę. Począwszy od sezonu 2014/2015, Galychanka zdobyła 8 tytułów mistrza Ukrainy z rzędu. Zespół z powodzeniem rywalizuje również w europejskich pucharach, w których w ostatnim sezonie dotarł do półfinału EHF European Cup. Występy lwowianek w PGNiG Superlidze Kobiet powinny, więc przyczynić się do wzrostu poziomu rywalizacji sportowej. To również świetna szansa na pokazanie się nowych zawodniczek.  

– Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować naszym polskim przyjaciołom, wspólnocie sportowej w osobie Pana Ministra, Prezesowi Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Prezesowi Superligi za wsparcie w czasie wojny, że w tak krótkim terminie potrafiliśmy zrobić dużą robotę i umożliwić udział Galychanki w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet. Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz całemu polskiemu narodowi.  Podziwialiśmy poziom drużyn PGNiG Superligi Kobiet patrząc z boku. Teraz mamy możliwość bezpośrednio zobaczyć niezwykle wysoki poziom organizacji, zarządzania i współpracy w Superlidze. 

Galychanka jest ośmiokrotnym mistrzem Ukrainy, pięciokrotnym zdobywcą Pucharu i Superpucharu Ukrainy oraz półfinalistą Pucharu EHF. Zawodniczki naszego klubu są podstawą reprezentacji Ukrainy. Jesteśmy przekonani, że Galychanka doda ducha sportowego i przyciągnie zainteresowanie zarówno polskich kibiców, jak i ukraińskich, między innymi mieszkających w Polsce. Serdecznie zapraszamy, by kibicować Galychance w domowej arenie w Markach oraz przed telewizorami – mówi Roman FedyshynPrezes Galychanki Lwów.

Nowy klub w PGNiG Superlidze Kobiet swoje mecze będzie rozgrywał w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w podwarszawskich Markach. Nowoczesna hala może pomieścić 760 osób oraz dysponuje pełnym zapleczem technicznym. Pierwsze mecze w roli gospodarza zaplanowane są na wrzesień. 

Mecze Galychanki w Markach będą dużą atrakcją dla wszystkich mieszkańców, w tym obywateli Ukrainy, których według naszych szacunków jest około 5 tysięcy. Marecki obiekt ma niespełna 3 lata. Przy budowie obiekt miał być jak najbardziej uniwersalny jeśli chodzi o dyscypliny sportowe. Hala sportowa, na której będę rozgrywane mecze była przystosowana do tego, by można było rywalizować na najwyższym poziomie rozgrywek piłki ręcznej. Wtedy to była sfera marzeń, a dziś te marzenia się spełniają i będziemy mogli gościć drużyny z PGNiG Superligi Kobiet w Markach. Trzymamy kciuki za Galychankę, będziemy kibicować i już teraz zapraszam wszystkich na mecze w Markach – mówił Jacek Orych, Burmistrz Miasta Marki.

Mecze PGNiG Superligi Kobiet transmitowane są na antenie TVP Sport, www.tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnej. TVP Sport pokaże jeden najciekawszy mecz z każdej serii PGNiG Superligi Kobiet. Pozostałe spotkania można obejrzeć w internetowej telewizji Emocje.TV.

 

Fot. Tomasz Jedrzejowski / PressFocus