«Галичанка» наблизилась до півфіналу Єврокубка. Тепер слово за ЄГФ

21 lut 2022 |

Попри важку дорогу та акліматизацію львівська команда вирвала перемогу на майданчику суперниць 

Попри важку дорогу та акліматизацію львівська команда вирвала перемогу на майданчику суперниць 

20 лютого львівська «Галичанка» на виїзді – у місті Торсгавн (столиці Фарерських островів) вперше зустрілася з суперником чвертьфінальної стадії Єврокубка – місцевою командою Н71.

Напередодні матчу капітан Тетяна Поляк розповідала:


Дорога була важкою, та й акліматизацію проходимо, адже тут інакший клімат, ще й часова різниця у дві години. Але нічого, все має бути добре. Ми налаштовані лише на перемогу!

Капітан сказав – команда зробила.
«Галичанка» вирвала надважку перемогу. Хід матчу кілька разів переломлювався то на користь однієї команди, то іншої.
Рахунок відкрила «Галичанка» на 2-й хв.
На 5-й хв. її перевага вже сягала 3-х м’ячів – 0:3 (оскільки Н71 – господар матчу, голи «Галичанки» писатимемо після двокрапки «:»).
Суперник лише на 10-й хвилині спромігся розпечатати ворота українок – 1:3.
На 18-й хвилині – «+4» на користь «Галичанки» – 4:8.
З 20-ї до 24-ої хвилини – зірковий час фарерок: 4 голи від них і жодного від «Галичанки», рахунок зрівняно 8:8.
Після тайм-ауту Віталія Андронова «Галичанка» таки вийшла вперед – 8:9 (25-а хв.).
Однак суперниці на тій же хвилині встановили паритет – 9:9.
Заповнені трибуни голосно підтримували Н71. За такого вболівання, ще й розігравшись, фарерки в останню п’ятихвилинку першого тайму пішли у відрив. Забили ще 4 голи, натомість пропустили лише 1. На перерву відправилися з перевагою у 3 м’ячі.

 13:10 – рахунок першого тайму.

Втім, у «Галичанки» теж своя підтримка – хай здаля, але як палко вболівала за команду Україна. У чаті вболівальників кожен гол супроводжувався активним коментуванням, а за наймайстерніше забиті голи українки отримували навіть індивідуальних прихильників.

Жив чат й у перерві: висловлювалися припущення, що головний тренер Віталій Андронов обов’язково щось придумає. Так й сталося.

Перші 5 хвилин 2-го тайму – за “Галичанкою”. Спочатку вона встановила паритет 13:13 (32 хв.), потім випередила – 13:15 (35 хв.).

Перевагу наростила й до 5-ти м’ячів 14:19 (41 хв).

 «+5» й на 46 хв. – 16:21.

Але розслаблятися було не час. Н71 непогано наздогнав: на 49 хв. – 19:21.

Доволі небезпечна для «Галичанки» відстань. Комфортніше при «+5», чи не так? І підопічні Віталія Андронова знову зробили цей ривок – 21:26 (55-а хв.).

До закінчення матчу – 5 хвилин. Здавалося б, хід поєдинку вирішено. А ні! Фарерки зробили відчайдушну спробу вирвати перемогу.
На цьому ігровому відрізку – 5 голів Н71 (один з яких за 2 секунди до закінчення матчу) та лише один гол від «Галичанки».

Втім запасу українкам вистачило, вони перемогли з мінімальною різницею – 26:27.

«Галичанка»: Салтанюк, Поляк М., Голінська (воротарі) – Дмитришин (11), Коновалова (4), Козак (4), Маркевич (4), Шипляк (2), Поляк Т. (2), Дяченко, Головко, Прокоп’як, Мартинюк, Овчаренко, Мелекесцева.

Тепер слово за ЄГФ! Адже доля першого матчу, який мав відбутися у Львові і на який Н71 так і не доїхав, досі не вирішено. Відповідно поки невідомо й переможця чвертьфіналу.

А у півфіналі на щасливчика цього протистояння вже очікує іспанська Рокаса Гран Канарія.

Фото — Євген Кравс