Віталій Андронов: “Суперник надпотужний, але дівчата вмотивовані”

25 mar 2022 |

26 березня та 3 квітня львівська гандбольна «Галичанка» зіграє півфінальні матчі Європейського гандбольного кубка проти іспанського клубу «Рокаса Гран Канарія». Свій домашній матч через російську навалу в Україні «Галичанка» зіграє у Чехії (26 березня команда зіграє у місті Годонін), а 3 квітня «Галичанка» зіграє матч-відповідь в Іспанії. Про підготовку «Галичанки» до цих матчів в інтерв’ю Управлінню спорту Львова розповів Віталій Андронов, головний тренер багаторазових чемпіонок України.

– Віталію Миколайовичу, перш за все цікавить чи зможете Ви особисто допомогти «Галичанці» у Чехії безпосередньо на самому матчі.
Роблю усе для того можливе, оскільки отримав офіційне відрядження від Міністерства молоді та спорту України за підписом Вадима Гутцайта. Не варто забувати, що окрім «Галичанки», нас чекають ще й матчі жіночої збірної України.
– Як відбувався тренувальний процес команди за Вашої відсутності?
Команда готувалася у Чехії у місті Годонін. З цієї командою ми грали цього року у єврокубках, з ними подружилися і отримали від них запрошення. Якщо відверто, не було часу думати: в Україні почалася війна і ми змушені були приймати певні рішення. Ми відгукнулися на пропозицію Годоніна.
А тренувальний процес проводила Тетяна Штефан. Я їй повністю довіряю і в нас ідентичне бачення гандболу. Разом з Тетяною Штефан ми працюємо давно, тому тренувальний процес у команди був. Звісно, ми постійно були з нею на контакті.
Що найголовніше зараз у тренувальному процесі?
Знаєте, зараз головне вивести дівчат з цього психологічного стану. Звичайно, усі читають новини що відбуваєтсья в Україні і на кожну з них це впливає. Ми потрапили у півфінал і це уже хороший результат. Тут слабких команд немає. Кому більше буде потрібна перемога, той і здобуде бажаний результат. Словацька «Ювента» також була фаворитом у нашій парі, однак ми зуміли пройти цю команду.
Що скажете про суперника, який представляє топ-чемпіонат?
Суперник складний та досвідчений. Переглядав ігри іспанок, склав певну картинку для себе. У них потужний воротар. Наваро Хіменес уже 43 роки, вона є основний воротарем збірної Іспанії. Є дуже хороші легіонерки та й сам чемпіонат іспанський сильний. В деталі цієї команди вдаватися не буде, нехай це буде нашою таємницею.
Чи будете розраховувати на підтримку чеських вболівальників у домашньому матчі?
Розраховуємо на підтримку наших вболівальників у прямій трансляції. Ми її будемо відчувати. А чеські вболівальники, сподіваюся, нас підтримають також.
Чи залишиться команда в Чехії після завершення матчу?
Це питання наразі вирішується. Є кілька варіантів де ми будемо готуватися до матчу-відповіді. Єдине, що можу сказати, що до Іспанії ми будемо вилітати з Відня 2 квітня, а 3 квітня відбудеться сам матч.