Тетяна Штефан: Цей сезон – великий прогрес усієї «Галичанки»

11 cze 2020 |

Якщо написати, що до перемог львівської гандбольної «Галичанки» у чемпіонаті України уже давним-давно усі звикли, мабуть, нікого не здивуєш. Шосте чемпіонство команди зі Львова «читалося» ще зі старту нового сезону, а от чи виграє цього року «Галичанка» Балтійську лігу, передбачити було не так просто. 

Якщо написати, що до перемог львівської гандбольної «Галичанки» у чемпіонаті України уже давним-давно усі звикли, мабуть, нікого не здивуєш. Шосте чемпіонство команди зі Львова «читалося» ще зі старту нового сезону, а от чи виграє цього року «Галичанка» Балтійську лігу, передбачити було не так просто. 

З іншої сторони саме виграш Балтійської ліги у цьому сезоні і вважався головним завданням для команди Тетяни Штефан (на фото справа) та Анжели Савченко (на фото зліва), з яким команда впоралася на відмінно. Сезоном головний тренер «Галичанки» також дуже задоволена, навіть попри те, що національний чемпіонат команди не дограли через карантин. Про це та багато чого іншого в інтерв’ю розповіла головний тренер команди Тетяна Штефан.

Чи сподівалися Ви особисто на продовження чемпіонату після кількамісячної перерви через пандемію?
– Почну з того, що під час карантину ми тренувалися вдома, запровадивши так звані онлайн-тренування. Звичайно, у мене були думки, що чемпіонат можуть відновити після карантину, щоправда, як тренер не дуже б хотіла погоджуватися на такий ризик, оскільки дівчата довгий час не тренувалися в залі з м’ячами. Звісно, були побоювання, що дівчата будуть не до кінця готовими і можуть зазнати травм. Рішення Федерації гандболу України завершити чемпіонат вважаю логічним. По-перше, інтрига у чемпіонаті, по суті, зберігалися за 3-4 місце. У нашої команди було 13 очок відриву від другого місця, тому навряд чи нас зміг би хтось догнати. До дострокового чемпіонства нам потрібно було набрати лише одне очко.

Як команда сприйняла звістку про шосте поспіль чемпіонство?
– Кожен рік наше чемпіонство – це наша спільна праця. Мова йде як і про президента, директора, так і про тренерів, гравців, всіх працівників клубу та вболівальників. Звичайно, це велике свято, але ми його наразі не відзначили. Думаю, при першій кращій можливості ми це зробимо.

Цього року миколаївський «Реал» вперше у своїй історії посів друге місце у чемпіонаті і, відповідно, став срібним призером чемпіонату. Наскільки Вас здивував такий результат цієї команди?
– На мою думку, команда росте та прогресує з кожним роком. Це й не дивно, оскільки кістяк команди у Миколаєві є стабільним. Цього сезону «Реал» заслужено виборов срібні медалі.

Зважаючи на те, що «Галичанка» цього року виграла не тільки чемпіонство, а ще й Балтійську лігу, цей сезон для команди можна назвати дуже успішним.
– Так, ми здобули максимальний результат. Балтійська ліга – це неоціненний досвід для гравців. І набравши певного досвіду, дівчата уже не допускають тих помилок, які були раніше. Це особливо було помітно на останньому турі Балтійської ліги, коли ми обіграли мінський «БНТУ-Бєлаз» і стали чемпіонами. Після цього матчу я була задоволена кожним гравцем, оскільки усі дівчата виконали ту роботу, над якою ми працювали увесь сезон. Це була певна ейфорія з нашої сторони. Дуже задоволена сезоном. Хочу подякувати команді за цей сезон, а особливо президенту команди Роману Федишину, який дає нам можливість грати у Балтійській лізі.

Прогрес кого б з гравців могли відзначити цього сезону?
– Уся команда виросла. Гандбол – командна гра. Один гравець ніколи не виграє матч. Думаю, багато наших гравців виросло в професійному плані, тому когось виділяти не буду.

Нещодавно стало відомо, що «Галичанку» покидає капітан Наталія Савчин, яка перебирається у чемпіонат Румунії. Наскільки це вагома втрата для команди?
– Велика втрата. Наталя доросла до статусу досвідчений гравець. Вона нам допомагала як і в обороні, так і в атаці. У відповідальних іграх брала на себе ініціативу. Її нам бракуватиме, але я вважаю, що її час прийшов. Особисто я вважаю, що їй потрібно рухатися далі. У Румунії чемпіонат сильний і вона перейшла у хорошу команду. Ми раді, що вона їде у хороший чемпіонат.

Чи будуть ще якісь кадрові зміни в «Галичанці»?
– Наразі не можу дати відповідь на це запитання.

Які плани в «Галичанки» влітку?
– Плануємо поїхати на збори, але, звісно, будемо дивитися на ситуацію, яка буде в країні. Наразі дівчата відпочиватимуть, тренувань онлайн уже не буде.

– Начальник управління спорту ЛМР Антон Нікулін повідомив, що львівські команди, які виграють чемпіонат Суперліги, отримуватимуть премію від міста в розмірі 100 тисяч гривень.
– Такі премії, звісно, мотивують. Зрештою, так можна сказати, що будь-яку премію для спортсмена. Ми хочемо подякувати за таку увагу Антону Нікуліну і всій його команді. Дівчатам дуже приємно, що нам виділять такі кошти. Для нас це хороший стимул тренуватися надалі і здобути нові перемоги.

Джерело: Управління Спорту Львова